h1

Rezultatele elevilor mei

M-am hotarat sa  initiez aceasta pagina unde voi posta rezultatele bune  obtinute de cei care la un moment al activitatii lor sahiste au ales sa lucreze cu mine  si pe care pe aceasta cale ii felicit pentru determinarea lor 🙂

Memorialul Marcel Andreescu, jun sub 12 ani, editia a II-a, 28-30 / 10 / 2011

Final Ranking after 7 Rounds

Campionatele Nationale Individuale de Sah Copii si Juniori – finala blitz – B10

Rk.   Name FED Rtg RtgI Club/City Pts.  TB1  TB2  TB3
1   Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1435 0 Cs Politehnica Iasi 5.5 1.0 20.5 27.0
2 I Prajovschi Liviu ROU 1715 1715 Cs Sah Club Galati 5.5 0.0 21.5 30.5
3   Halip Alexandru ROU 1302 1302 Cs Sah Club Galati 5.0 1.0 23.0 31.5
4   Popa Gabriel ROU 1729 0 Clubul De Sah Diana Galati 5.0 0.0 21.0 30.0
5   Axin Andrei ROU 1494 0 Cs Sah Club Galati 4.0 0.0 22.0 30.5
6   Cialacu Alexandru ROU 1439 0 Cs Sah Club Galati 4.0 0.0 19.0 26.5
7 III Uzuneanu Gabriela ROU 1219 0 Cs Fairplay Braila 4.0 0.0 18.5 24.5
8   Strat Bogdan ROU 1388 0 Cs Sah Club Galati 4.0 0.0 17.5 23.0
9 II Ionita Angel ROU 1407 0 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 0.0 16.0 23.0
10   Radulescu Vlad-Andrei ROU 1473 0 Clubul De Sah Diana Galati 3.5 0.0 22.0 30.0
11   Paiu Andreea ROU 1372 0 Clubul De Sah Diana Galati 3.5 0.0 18.5 24.5
12   Rotaru Alessandra ROU 1201 0 Acs Genius Galati 3.0 0.0 15.5 20.5
13   Ciobanu Alexandru ROU 1369 0 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 14.5 20.0
14 III Cioroi Diana-Raluca ROU 1213 0 Clubul De Sah Diana Galati 3.0 0.0 14.5 19.0
15 III Dumbrava Iulian ROU 1202 0 Cs Micul Print Braila 2.5 0.0 12.5 17.0
16   Grecu Maria-Lucia ROU 1201 0 Clubul De Sah Diana Galati 2.0 0.0 17.0 22.0
17   Paiu Simona ROU 1201 0 Clubul De Sah Diana Galati 1.0 0.0 13.5 19.5
18   Stefan Adrian ROU 1201 0 Cs Sah Club Galati 0.5 0.0 16.0 21.0

  Mathilde  in  … campusul sahist … mosnitian 🙂

TOURNOI RAPIDE DU 27 NOVEMBRE 2011

Publié le 27/11/2011 à 21:36 par echiquiernicois

Rapide Echiquier Niçois 27/11/2011 – Grille américaine après la ronde 6

Rapide Echiquier Niçois 27/11/2011
Grille américaine après la ronde 6
Pl   Nom Rapide Cat. Fede Ligue Rd01 Rd02 Rd03 Rd04 Rd05 Rd06 Pts Bu. Me. Perf. FFE
1   CHUNG Mathilde 1790 Ben MNC CAZ +15B +12N +4B +3B =2N +7N 5,5 21 14 2263 2264
2   LISSINE Vladimir 1980 Vet FRA CAZ +18B =13N +12B +4N =1B +3B 5 19 13 2154 2140
3   ROUSSIERE Christophe 2210 Sen FRA CAZ +9B +7N +10B -1N +5B -2N 4 24 15,5 2001  
4   AHMETOVIC Salko 1990 Sen FRA CAZ +17N +8B -1N -2B +15N +12B 4 18,5 12,5 1908 1874
5   SAMUEL Christian 1820 Vet FRA CAZ -10B +11N +9B +13N -3N +8B 4 18,5 12 1924 1977
6   STIFFLER Jean-Marc 1680 Vet SUI CAZ -12B +15N -7B +9N +11B +10N 4 17 11,5 1809 1807
7   DE LEEUW Johannes 1820 Vet FRA CAZ +14N -3B +6N =16B +8N -1B 3,5 20,5 13,5 1839 1849
8   MANGIARACINA Franck 1830 Sen FRA CAZ +11B -4N +13B +10N -7B -5N 3 20 13,5 1788 1788
9   MAGUEUR Jacques 1790 Vet FRA CAZ -3N +14B -5N -6B +13B +16N 3 18,5 13 1767 1775
10   HANI Lionel 1630 Vet FRA CAZ +5N +17B -3N -8B +14N -6B 3 18 13,5 1776 1805
11   GRAC Alain 1650 Sen FRA CAZ -8N -5B +16N +17B -6N +15B 3 15 10,5 1688 1688
12   VYCHEGZHANINE Petr 1900 Sen RUS   +6N -1B -2N =14B +16N -4N 2,5 22,5 15,5 1716 1716
13   LAURE Aldric 1810 Sen FRA CAZ +16N =2B -8N -5B -9N +18B 2,5 17 11,5 1712 1649
14   VALERO Paul-Elie 1640 Sen FRA CAZ -7B -9N +18B =12N -10B +17N 2,5 13 9 1667 1583
15   FEY Henri 1520 Vet FRA CAZ -1N -6B +17N +18B -4B -11N 2 17,5 11,5 1611 1516
16   LAMONTRE Guy 1570 Vet FRA CAZ -13B +18N -11B =7N -12B -9B 1,5 15 11 1559 1394
17   DAGUZON Jack 1700 Vet FRA CAZ -4B -10N -15B -11N =18N -14B 0,5 15 10,5 1297 1102
18   RUSEV Simeon 1700 Sen BUL   -2N -16B -14N -15N =17B -13N 0,5 14 8,5 1312  


La campionatele nationale de copii, editia 2012 ,2 dintre elevii lui Ovidiu au obtinut 3 medalii: Mircea  bronz la sah practic si argint la blitz si Bogdan bronz la blitz !!!    🙂
Mircea …la mutare

Campionatele Nationale Individuale de Sah Copii si Juniori – finala blitz – B10

Final Ranking after 9 Rounds
Rk. Name Rtg RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 CM Gavrilescu David 1799 1799 Cs Sah Club Oltenia Craiova 7.5 40.5 42.50 35.5 51.5
2 I Talu Mircea 1592 1592 Css Viitorul Cluj-Napoca 7.5 36.5 38.25 33.5 46.0
3 I David Bogdan-Emanuel 1687 1687 Acs Sah Club Vados Arad 7.0 41.5 39.50 40.0 53.5
4 I Stoleriu George 1597 1597 Cs Sfinxul Iasi 6.5 40.5 35.00 37.5 51.5
5 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1638 1638 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 37.0 31.25 35.0 47.0
6 I Anghelus Alin-Gabriel 1442 1442 Cs Unio Satu Mare 6.5 36.0 32.25 32.0 47.5
7 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1548 1548 Cs Universitar Ploiesti 6.0 40.0 30.00 34.0 51.0
8 I Fluerariu Radu-Cristian 1652 1652 Cs Universitar Ploiesti 6.0 39.0 31.00 33.0 49.5
9 II Ungureanu Alexandru-Daniel 1528 1528 Cs Flacara Parta 6.0 38.5 31.25 30.5 50.0
10 I Colac Marius-Daniel 1618 1618 Acs Argesul 1 Decembrie 6.0 37.5 27.00 34.0 47.5
11 I Benedek Laszlo 1589 1589 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 34.5 27.50 30.0 45.0
………..55 participanti

Campionatele Nationale Individuale de Sah Copii si Juniori – finala sah clasic – B10

Clasament final dupa 9 runde
Loc Numele ELO CIV Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3 TB4 n w we w-we K rtg+/-
1 CM Gavrilescu David 1799 1799 Cs Sah Club Oltenia Craiova 7.5 36.5 38.75 35.5 46.5 4 3.5 3.03 0.47 15 7.1
2 I Zlatea Cezar-Stelian 1669 1669 Clubul Mun de sah Baia Mare 7.0 34.5 35.75 33.5 45.0 3 2.5 1.58 0.92 15 13.8
3 I Talu Mircea 1592 1592 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.5 36.5 33.25 35.5 48.0 6 3.5 2.88 0.62 15 9.3
4 I Stoleriu George 1597 1597 Cs Sfinxul Iasi 6.0 37.0 29.00 29.0 47.5 2 0.5 0.91 -0.41 15 -6.2
5 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1548 1548 Cs Universitar Ploiesti 6.0 31.5 21.00 35.0 42.0 5 2 1.83 0.17 15 2.5
6 II Secrieru Andrei-Cristian 0 1585 Cs Vulcan Vulcan 5.5 37.5 26.75 30.5 49.0 7 3.5
7 I Benedek Laszlo 1589 1589 Css Odorheiu Secuiesc 5.5 36.0 25.00 27.5 46.5 2 0 0.73 -0.73 30 -21.9
8 I Colac Marius-Daniel 0 1618 Acs Argesul 1 Decembrie 5.5 28.0 21.00 25.5 36.0 5 1.5
9 II Petrache Flavius-Gabriel 0 1479 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 27.5 21.75 21.0 36.0 3 1
10 II Stefan Mihai 0 1512 Cs Siciliana Bucuresti 5.0 34.0 20.00 26.0 43.5 6 2.5
11 I Gheorghiu Alexandru-Dan 0 1638 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 33.0 19.00 27.0 42.0 2 0.5
12 II Angheluta Filip 0 1519 Cs Siciliana Bucuresti 5.0 32.5 20.25 25.5 41.5 5 2
13 I Fluerariu Radu-Cristian 1652 1652 Cs Universitar Ploiesti 5.0 30.5 20.75 22.0 39.0 1 1 0.52 0.48 15 7.2
14 II Cotruta Alexandru-Mihai 0 1451 Cs Politehnica Iasi 5.0 29.0 17.50 22.0 37.5 2 1
15 I Buga Andru-Mihai 0 1473 Cs Muncitorul Resita 5.0 27.5 17.75 22.5 36.5 4 1.5
16 II Mujdar Milan 0 1496 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 32.0 15.00 23.0 41.5 7 4
17 I Coticeru Dragos-Ionut 0 1624 Cs Micul Print Braila 4.5 27.5 17.00 20.0 35.5 2 0
18 I Anghelus Alin-Gabriel 1442 1442 Cs Unio Satu Mare 4.5 24.0 14.25 15.5 30.5 1 1 0.24 0.76 30 22.8
19 I David Bogdan-Emanuel 1687 1687 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 36.5 19.50 25.0 46.0 3 1.5 2.05 -0.55 30 -16.5
20 II Costin Matei-Alexandru 1417 1417 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 15.00 23.5 39.5 1 0.5 0.27 0.23 30 6.9

………….31 participanti

PS” elevul” comun  Mihaela Veronica a obtinut 4 medalii dintre care…. una de bronz 🙂  )

azi 21 Aprilie 2012 doi elevi „comuni: Mathilde si Anand au obtinut medalii de bronz  in campionatul Frantei de copii la categoriile lor de varsta 🙂 🙂

Selvan la o categorie mai „mare” a obtinut un meritos loc 7 care putea fi mult „diminuat” daca in penultima nu s-ar fi uitat la „mustata ” lui Cecile (singura fata prezenta in competitia baietilor)

in continuare clasamentele finale :

Championnat de France des Jeunes – Pupilles
Grille américaine après la ronde 9
Pl   Nom Elo Cat. Fede Ligue R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 Pts Tr. Perf Bu.
1   MOHAMMAD Fahim 1898 Pup IDF +33N +4B +29N +12B +11N =2B +22N +10B =3B 8 45 2020 55
2   CHESTERKINE Vassili 1706 Pup POL +88N +34B +23N +3B +7B =1N +13B +4N -5B 47 1950 54½
3   GAUTIER Anand 1760 Pup DSA +61B =9N +51B -2N +53B +35N +30B +11B =1N 7 42 1845 50½
4   DODART Guillaume 1632 Pup BRE +79N -1N +72B +55B +23N +25N +37B -2B +16N 7 41½ 1877 48
5   TROUVE Guillaume 1751 Pup PDL +24N =49B =22N +26B +29N -13N +27B +12B +2N 7 41½ 1833 51
6   LUTARD Theo 1745 Pup IDF -17B +78N +40B +20N =9B =15N +56B +22N =7B 41 1729 48
7   LAFORTUNE Emerick 1750 Pup MAR +55N +59B +31N +52B -2N -22B +24N +15B =6N 40½ 1762 48½
8   EUGENE Floryan 1709 Pup PDL -22B +83N +61B +31N =15B -9N +14B +26N +23B 39½ 1696 46½
9   COIFFAIT Pierre-Basile 1595 Pup HNO +90N =3B =32N +14B =6N +8B -10N +48B =11N 6 43 1779 50
10   LAMBLIN Jean 1791 Pup CAZ +58N =32B +14B +27N =25B =19N +9B -1N =18N 6 43 1772 52
11   FORT Armand 1741 Pup BRG +95N +28B +71N +48B -1B =30N +19B -3N =9B 6 42 1758 47½

99 participanti http://echecs.asso.fr/Resultat.aspx?URL=Tournois/Id/23696/23696&Action=Ga


1 MALASSAGNE Isabelle 1880 Ben PRO +50N +65B +11N +3B =2N +9B +26N +16B +5N 8½ 43½ 2125 51
2 ROUFFIGNAC Marie 1657 Ben CHA +67B +39N +30B +37N =1B +5N +3B +17N -4B 7½ 44 1917 51½
3 CHUNG Mathilde 1678 Ben CAZ +27N +41B +42N -1N +20B +4B -2N +10B +9B 7 45½ 1843 54½
4 ff BANAT Rizlene 1731 Ben IDF +31B =29N +47B =20N +12B -3N +38B +26B +2N 7 41 1779 49½
5 BALDI Valentine 1752 Ben IDF +52N +23B +17N +21B =26N -2B +7N +6B -1B 6½ 45½ 1816 54½
6 SAUVE Anne-Charlotte 1756 Ben PIC -38B +62N +43B =10N +22B +32N +13B -5N +17B 6½ 39 1719 47
7 THOMAS Apolline 1641 Ben ALS +63B -47N +45B +30N =37B +19N -5B +18N +16N 6½ 37 1783 44½
8 LE DU Maelle 1689 Ben BRE -28N +64B +27N -26B +51N =40B +22N +23B +21N 6½ 36 1679 43½
9 DUVAL Claire 1759 Ben CVL +51N +12B =26N +40B =18N -1N +41B +11B -3N 6 42½ 1753 51
10 FESSELIER Melissa 1537 Ben ALS +73B -19N +49B =6B =24N +48N +12B -3N +26B 6 39½ 1685 46
11 AUBERT Laurane 1656 Ben DSA +55N +44B -1B +34N -47B +30N +43B -9N +28B 6 38½ 1667 46½
12 LE BERRE Audrey 1582 Ben BNO +72N -9N +67B +44B -4N +27B -10N +51B +29N 6 37½ 1639 43½
13 SUSINI Noelia 1670 Ben CRS +48B -30N +28B +41N =32B +42N -6N +37B =14N 6 36½ 1680 45
14 SALIOU Sarah 1611 Ben LOR -53B -49N +59B +63N +31B =39N +45B +19N =13B 6 33½ 1580 41
din 82 de participanti



si
Championnat de France des Jeunes – Benjamins
Classement après la ronde 9
Pl Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf Bu.
1 f BELLAHCENE Bilel 2321 Ben ALS Bischwiller 8½ 46 2465 54½
2 MSELLEK Ilyass 2173 Ben ALS Bischwiller 8 45 2280 54½
3 STARK Gabriel 1800 Ben IDF A.E.C.E. Paris XI 7 41 2031 48
4 PIGEAT Alexandre 1858 Ben LYO Ste Foy Echecs 7 40½ 1970 49
5 MAULANA Kahfi 1987 Ben BRE Rennes Paul Bert 6½ 42½ 2023 52
6 ff HAUSSERNOT Cecile 2101 Ben ALS Mulhouse Philidor 6½ 42 2024 49½
7 GAUTIER Selvan 1899 Ben DSA Cluses – St Jeoire 6½ 41½ 1962 50
8 RODRIGUEZ Adrien 1951 Ben IDF Cavalier de la Tourel… 6½ 41½ 1930 50
9 VEYS Vincent 1961 Ben ALS Mulhouse Philidor 6 45½ 1981 53½
10 MEUNIER Clement 1975 Ben CAZ Cannes Echecs 6 43 1909 50½
11 DEVOILLE Hugo 1
din 96 de participanti

dupa rezultatul bun din campionatul Frantei de juniori ,Mathilde a fost selectionata sa reprezinte Monaco cu echipa  feminina la viitoare Olimpiada de la Istanbul! 

Bravo et Succes Mathilde!!:-)

Campionatul National de Nevazatori 2012

Selectia parametrilor Arata detaliile turneuluiLink la calendarul de turnee
Liste Lista de startLista alfabetica a jucatorilorStatistici per tara, partide, titluriProgramul de joc
Diagrama finala dupa 9 rundeDiagrama initiala
Perechile pe mese Rd.1Rd.2Rd.3Rd.4Rd.5Rd.6Rd.7Rd.8Rd.9 , neimperecheat
Clasamentul dupa Rd.1Rd.2Rd.3Rd.4Rd.5Rd.6Rd.7Rd.8Rd.9
Excel si print Printeaza listaExporta in ExcelExporta in fisier PDF

Clasament final dupa 9 runde

FELICITARI MIHAI ! 🙂 si mult succes la Zaragoza 2013

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1  TB2  TB3
1 I Bursuc Mihai ROU 1935 Clubul De Sah Al An Bucuresti 6.5 53.0 42.0 37.50
2 I Pirosca Alexandru ROU 1994 Cs Lacul Ursu Sovata 6.5 51.5 41.5 36.00
3 FM Pribeanu Mihail-Dacian ROU 2214 Cs Sah Club Galati 6.5 48.5 37.5 34.00
4 I Irimia Mihai ROU 1964 Ccssrh Lamont Cluj-Napoca 6.0 51.5 40.5 32.75
5 I Dima Mihai ROU 1934 Clubul De Sah Al An Bucuresti 6.0 49.5 39.0 31.50
6 I Schulz Carol-Iuliu ROU 1810 Cs Iasitel Iasi 6.0 45.5 35.0 27.25
7 I Tupilusi Tudorel ROU 1647 Cs Botosani 6.0 44.5 35.0 28.25
8 II Marchidan Costica ROU 1745 Clubul De Sah Al An Bucuresti 6.0 43.0 33.5 28.25
9 I Nistor Mihai ROU 1871 Clubul De Sah Al An Bucuresti 5.5 49.0 39.5 27.50
10 I Canea Petrea ROU 1807 Clubul De Sah Al An Bucuresti 5.5 48.0 39.5 26.50
11 I Carapit Vasile ROU 1851 Clubul De Sah Al An Bucuresti 5.5 45.0 35.5 24.75
12 I Predescu Petre ROU 1835 Ccssrh Lamont Cluj-Napoca 5.5 43.5 34.0 21.50
13 CM Bratu Gheorghe ROU 1858 Csm Craiova 5.0 45.0 35.5 23.00
14 I Constantin Iulian ROU 1561 Cs Arpechim Pitesti 5.0 44.0 35.5 22.00
15 II Paun Tiberiu ROU 1781 Clubul De Sah Al An Bucuresti 5.0 41.0 32.0 19.00
16 I Cioana Victor ROU 1810 Clubul De Sah Al An Bucuresti 5.0 40.5 30.5 19.25
17 I Jidanu Florin ROU 1700 Cs Universitatea Arad 5.0 38.5 29.0 17.75
18 Bolocan Sorin ROU 1295 Cs Vointa Buzau 5.0 37.5 29.5 16.50
19 I Frincu Adrian ROU 1859 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4.5 47.5 38.0 22.25
20 III Molnar Arpad ROU 1294 Club Sah Caissa Miercurea Ciuc 4.5 43.0 33.5 19.00
21 I Morariu Ionel ROU 1878 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 43.0 33.0 19.75
22 I Strete Ciprian-Iulian ROU 1802 Cs Maris 2003 Targu Mures 4.5 43.0 33.0 19.50
23 I Bunduc Neculai ROU 1465 Cs Botosani 4.5 39.5 29.5 16.75
24 II Rada Florin-Iulian ROU 1507 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.5 35.5 27.0 16.25
25 Cantea Samuel ROU 1201 4.5 35.0 27.0 15.25
26 III Melniciuc Iuliu-Rudolf ROU 1236 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.0 40.5 31.5 14.50
27 Pavelescu Ion ROU 1201 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.0 37.0 28.5 16.50
28 Ciuciulete Marian ROU 1201 4.0 34.5 26.0 12.75
29 II Papp Imre ROU 1374 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 41.0 31.5 14.00
30 III Cojocaru Constantin ROU 1210 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 38.5 30.5 12.00
Ianovici Adrian-Razvan ROU 1201 Cs Sah Suceava 3.5 38.5 30.5 12.00
32 III Tatar Stefan ROU 1234 Cs Unio Satu Mare 3.5 35.5 28.5 11.75
33 Pernea Ioan ROU 1201 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 33.0 25.5 11.00
34 Benta Vasile ROU 1201 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 32.5 24.5 9.50
35 Roman Pavel ROU 1209 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 31.5 24.0 11.00
36 Soldan Costel ROU 1201 3.0 37.5 29.0 10.25
37 III Hojbota Vasile ROU 1226 Cs Sah Suceava 3.0 36.5 29.0 9.75
38 Vasile Radu ROU 1201 Cs Cleopatra Mamaia 3.0 34.0 27.0 11.00
39 III Tatar Maria ROU 1210 Cs Unio Satu Mare 3.0 33.0 25.0 8.00
40 Turcu Gheorghe ROU 1201 Logismart Sibiu 3.0 30.0 23.0 8.50
41 Patarlageanu Mitica ROU 1201 2.5 29.5 22.5 6.25
42 Cociobea Emil ROU 1201 CM de SAH ALBA IULIA 2.0 32.0 24.0 6.25

                                                                       

BRAVO STEFAN !!!

Stefan podium

Campionatele Nationale Individuale de Sah
Copii si Juniori – Dezlegari- B12
Clasament
Nr. Nume Club Timp Puncte
1 Zlatea Cezar-Stelian Clubul Central De Sah Bucurest 73 30
2 Szocs Teodor-Iulian Cs Universitar Ploiesti 56 25
3 Todorut Ovidiu-Stefan Css Viitorul Cluj-Napoca 75 22 29.08.2001
4 Negulici Andrei-Daniel Cs Logic 64 Brasov 75 22 27.01.2001
5 Baciu Radu-George Clubul Central De Sah Bucurest 75 22 11.01.2001
6 Talu Mircea Css Viitorul Cluj-Napoca 68 21
7 Ciorica Mihai-Vlad Css Nr. 1 Timisoara 58 20
8 Pasca Mihai-Alexandru Clubul Central De Sah Bucurest 71 19
9 Fluerariu Radu-Cristian Cs Universitar Ploiesti 75 17
Stoleriu George Cs Politehnica Iasi 75 17
11 Calin Alexandru Cs Micul Sahist Iasi 58 16
12 Stefan Mihai Clubul Central De Sah Bucurest 75 16
13 Hriscu Alexandru-Gabriel Cs Philidor 59 15
14 Mirauta Stefano-Marius Acs Logismart Sibiu 75 15
Muntianu Razvan-Gavril Cs Politehnica Iasi 75 15
Padurean Daniel-Cristian Cs Muncitorul Resita 75 15
17 Ion Dragos-Cosmin Csm Focsani 2007 71 12
18 Ileana George Acs Logismart Sibiu 75 12
19 Albu George Cs Politehnica Iasi 75 11
Filat Nicolae Cso Voluntari 2005 75 11
21 Otetea Andrei Clubul Central De Sah Bucurest 46 10
22 Csurka Roland Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 75 10
23 Cotruta Alexandru-Mihai Cs Politehnica Iasi 73 8
24 Circiumaru Vlad-Andrei Cs Teleorman Alexandria 65 7
25 Munteanu Ciprian Palatul Copiilor Oradea 75 7
Raduta-Gib Stefan Vladimir Cs Sah Club Brasov 75 7
27 Anghelus Alin-Gabriel Cs Unio Satu Mare 56 6
28 Jancso Balint Css Odorheiu Secuiesc 64 6
29 Buga Andru-Mihai Cs Muncitorul Resita 75 6
Samfirescu Andrei-Alexandru Css Nr. 1 Timisoara 75 6
31 Dringa Dumitru-Constantin Cs De Sah Unirea Prejmer 73 5
32 Chioran Andrei-Ovidiu Css Viitorul Cluj-Napoca 75 5
David Cristian Cs „asociatia Axiopolis Sport 75 5
Gogonea Paul CSU Brasov/Cs Sah Club Brasov 75 5
Kelemen Norbert Css Targu Mures 75 5
Mongescu Victor Sah Club Ramnicu Valcea 75 5
37 Florian Nilas Rodrigo-Tiago Lps Satu Mare 75 4
38 Benedek Laszlo Css Odorheiu Secuiesc 65 2
39 Brindea Claudiu-Gabriel Acs Elisabeta Polihroniade Buc 71 2
40 Dicu Dan-Alexandru Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 72 2
41 Nechita Vlad-Mihai Acs Philidor Iasi 75 2
Rosca Victor-Adrian Cs Politehnica Iasi 75 2
43 Alboni Denis-Dean Clubul De Sah Giroc 57 0
44 Paraschiv Paul-Alexandru Clubul De Sah Giroc 66 0
45 Axin Andrei Cs Sah Club Galati 75 0
Cristea Aurelian-Gabriel Csm Focsani 2007 75 0
Arbitri: Ionescu Constantin,Mosnegutu Mariana

       BRAVO MATHILDE!

http://www.echiquier-nicois.com/tournois-echiquier-ni%C3%A7ois/

BRAVO   MELISSA!! championne de Bourgogne 2013
Melissa
http://www.echecs.asso.fr/FicheTournoi.aspx?Ref=26438
Championnat de Bourgogne Minimes à Juniors
Grille américaine après la ronde 7
Pl Nom National Cat. Fede Ligue R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 Pts Bu. Cu.
1 FORT Adelin 1647 F MinM BRG + 9N = 7B + 8N + 2B + 5N = 3B + 6N 6 28½ 24
2 KADDOUR Reylan 1645 F MinM BRG + 11B + 13N + 3B – 1N + 6B + 5B = 4N 28 23½
3 KOPPE Melissa 1622 F MinF BRG + 15N + 6B – 2N + 7B + 9N = 1N = 5B 5 27½ 21½
4 CLAVEYROLAS Leo 1730 N MinM BRG – 6N + 15B + 9N – 5N + 10B + 11B = 2B 23 16½
5 CHEMIER Maxime 1480 N CadM BRG + 12N + 8B = 7N + 4B – 1B – 2N = 3N 4 31 20
6 WOJNOWSKA Natalia 1471 F MinF BRG + 4B – 3N + 13B + 10N – 2N + 7B – 1B 4 30 18
7 GUIGUE Julien 1592 F CadM BRG + 14B = 1N = 5B – 3N + 12B – 6N + 10B 4 26½ 16½
8 GHIROTTO Tanguy 1710 N MinM BRG + 10B – 5N – 1B – 12N + 13B EXE + 11N 4 21¾ 13
9 VALLAR Romain 1340 N CadM BRG – 1B + 11N – 4B + 13N – 3B – 10N EXE 3 24¾ 11
10 JACOTOT Louis Nicolas 1393 F MinM BRG – 8N + 12B + 14N – 6B – 4N + 9B – 7N 3 23 13
11 RATISBONNE Anthony 1200 N MinM BRG – 2N – 9B + 15N + 14B EXE – 4N – 8B 3 21¼ 12
12 PEARL Olivia 1130 N MinF BRG – 5B – 10N EXE + 8B – 7N + 14B – 15N 3 19¾ 11
13 BOUVIER Quentin 1070 N MinM BRG EXE – 2B – 6N – 9B – 8N + 15B = 14N 20¾
14 SAGE Gabriel 1199 E MinM BRG – 7N EXE – 10B – 11N + 15B – 12N = 13B 17¼
15 HAOUA Yanis 1199 E MinM BRG – 3B – 4N – 11B EXE – 14N – 13N + 12B 2 20¼ 5

BRAVO a Florine qui a fait une tres belle performance Elo a Gap    1832!!!

7ème Open International de Gap
Grille américaine après la ronde 7
Pl Nom National Cat. Fede Ligue R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 Pts Tr. Perf
1 N’GUYEN Emilien 2128 F CadM LYO + 57N + 39B + 13N + 7B – 2N + 9B + 12N 6 29 2183
2 POULET Pierre-Emmanuel 2149 F MinM LYO + 63B + 18N + 37B + 24N + 1B = 5N = 3B 6 29 2153
3 CLAUSTRE Jordan 1757 F BenM LYO + 68N = 12B + 22N + 6B = 25N + 11B = 2N 5½ 29½ 2108
4 CLEMENT Olivier 2073 F SenM PRO + 38N + 20B + 31N + 9B – 5N = 6B + 13N 5½ 28½ 1997
5 N’GUYEN Julien 1952 F SenM LYO + 51B + 49N = 53B + 19N + 4B = 2B = 7N 5½ 28 2083
6 STROHL Antoine 1703 F PupM LYO + 73B + 16N + 15B – 3N + 37B = 4N + 32B 5½ 27½ 2015
7 POULET Sebastien 1854 F BenM LYO + 70B + 27N + 36B – 1N + 53B + 24N = 5B 5½ 27 2001
8 BRIANCON Jacques 1879 F SenM PRO + 52B = 26N = 48B + 27N = 36B + 41N + 14B 5½ 22½ 1859
9 LAGARDE Benjamin 1747 F SenM PRO + 74B + 10B + 25N – 4N + 19B – 1N + 24B 5 28½ 2077
10 FERRETTI Alessandro 2053 F SenM + 46B – 9N + 29B – 14N + 48B + 33N + 31B 5 24½ 1868
11 PASQUET Daniel 1810 N SenM PRO + 59B – 36N + 52B + 42N + 21B – 3N + 27B 5 24 1799
12 COSTE Thierry 2127 F SenM IDF + 50B = 3N + 26B = 53N = 14B + 18N – 1B 4½ 28½ 1897
13 REY Gaetan 1788 F BenM AUV + 58B + 42N – 1B = 50N + 26B + 36N – 4B 4½ 25½ 1883
14 AUBERT Laurane 1707 F BenF IDF – 47N + 77B + 61N + 10B = 12N + 25B – 8N 4½ 25 1861
15 FAIVRE Vincent 1871 F VetM DSA + 41N + 34B – 6N = 43B – 17N + 46B + 39N 4½ 25 1749
16 AXISA Gerard 1890 F SenM PRO + 60N – 6B = 41N = 40B + 42N + 17B = 20N 4½ 25 1716
17 REAU Florine 1538 F CadF DSA – 30B + 71N + 23B = 49N + 15B – 16N + 37B 4½ 24 1832

18 RODRIGUEZ Jean-Pierre 1758 F VetM LYO + 67B – 2B = 44N + 64B + 43N – 12B + 38N 4½ 24 1805
19 DE ANDRES OTERINO Carlos 1957 F SenM PRO = 48N + 47B + 40N – 5B – 9N > 43B + 41B 4½ 24 1716
20 PEINADO Bastien 1750 N SenM PRO + 62B – 4N – 21B + 45N + 60B + 50N = 16B 4½ 23½ 1731
21 CATOT Olivier 1532 F SenM PRO – 28N + 76B + 20N + 54B – 11N = 39B + 49N 4½ 23 1782
22 BORNAND Jonathan 1958 F SenM PRO = 55B + 66N – 3B – 26N + 62B + 63N + 36B 4½ 21 1770
23 VAL Stephane 1763 F SenM PRO – 61N + 64B – 17N + 65B + 51N = 38B + 40N 4½ 19½ 1597
24 DUVAL Jean-Pierre 1800 N SenM PRO + 44N + 61B + 43N – 2B + 39N – 7B – 9N 4 27½ 1796
25 GARNIER Jean-Paul 2052 F SenM PRO + 29N + 54B – 9B + 34N = 3B – 14N = 26B 4 27 1759
26 DELPY Pierre 1700 N SenM LAN + 78N = 8B – 12N + 22B – 13N + 44B = 25N 4 26½ 1864
27 DERIEN Robert 1676 F VetM PRO + 69N – 7B + 62N – 8B + 59N + 28B – 11N 4 25½ 1712
28 ENGLEBERT Thomas 1850 N SenM PRO + 21B – 53N + 51B – 36N + 29B – 27N + 50B 4 23 1665
29 RINGOT Arnaud 1582 F MinM DSA – 25B + 74N – 10N + 56B – 28N + 59B + 54N 4 22 1728
30 N’GUYEN Christophe 1851 F SenM LYO + 17N – 43B – 60N + 44B – 38N + 56B + 52N 4 21½ 1622
31 COLANDREA Sauveur 1784 F SenM PRO + 65B + 79N – 4B = 48N = 50B > 53N – 10N 4 21 1689
32 AUQUE Bernard 1843 F SenM PRO = 40N – 48B = 65N + 77B + 55N + 54B – 6N 4 20½ 1620
33 ROBERT Thierry 1750 F SenM DSA – 56N – 58B + 78N + 61B + 52N – 10B + 51N 4 19½ 1610
34 JEAN Joris 1683 F CadM PRO + 71B – 15N + 72B – 25B – 40N + 70N + 48B 4 19 1638
35 AUBERT Elea 1245 F PouF DSA – 49B – 51N + 82B – 55N + 81N + 60B + 57N 4 17 1501
36 STROHL Gregoire 1666 F PupM LYO + 82B + 11B – 7N + 28B = 8N – 13B – 22N 3½ 29 1772
37 AUQUE Aurelien 1787 F SenM PRO + 77N + 56B – 2N + 38B – 6N = 40B – 17N 3½ 26 1624
38 CHICH Jean-Marc 1607 F SenM PRO – 4B + 45N + 79B – 37N + 30B = 23N – 18B 3½ 25½ 1678
39 FERRAUD Clement 1753 F SenM PRO + 45B – 1N + 70B + 60N – 24B = 21N – 15B 3½ 25 1686
40 DEGEORGES Mathis 1513 F PupM PRO = 32B + 55N – 19B = 16N + 34B = 37N – 23B 3½ 24½ 1779
41 BARNEAUD Camille 1557 F CadM PRO – 15B + 73N = 16B + 66N + 49B – 8B – 19N 3½ 24 1769
42 LE MOAL Marie 1659 F SenF PRO + 80N – 13B + 56N – 11B – 16B + 58N = 45B 3½ 23½ 1580
43 TCHIFTEYAN Philippe 1671 F SenM PRO + 72B + 30N – 24B = 15N – 18B < 19N + 67N 3½ 21½ 1715
44 DE ROLAND Bernard 1499 E SenM PRO – 24B + 82N = 18B – 30N + 66B – 26N + 64B 3½ 21 1632
45 ESMIOL Leo 1370 N CadM PRO – 39N – 38B + 76N – 20B + 80N + 55B = 42N 3½ 20 1502
46 QUERE Michel 1605 F SenM PRO – 10N – 62B = 69N + 68B + 64N – 15N + 66B 3½ 19½ 1558
47 MERIC Geoffrey 1201 F PouM LYO + 14B – 19N – 50B – 52N = 65N + 78B + 63B 3½ 19½ 1513
48 BARNEAUD Gabriel 1568 F MinM PRO = 19B + 32N = 8N = 31B – 10N = 49B – 34N 3 26 1780
49 WILDEMEERSCH Gerard 1740 F VetM PRO + 35N – 5B + 58N = 17B – 41N = 48N – 21B 3 25 1530
50 LUBRANO Bernard 1615 F SenM PRO – 12N + 68B + 47N = 13B = 31N – 20B – 28N 3 24½ 1626
51 ZAWALNICKI Jean-Michel 1561 F SenM PRO – 5N + 35B – 28N + 75B – 23B + 74N – 33B 3 24 1525
52 WEBERRUSS Marc 1559 F VetM PRO – 8N + 78B – 11N + 47B – 33B + 72N – 30B 3 24 1493
53 FERAUD Guillaume 1666 F SenM PRO + 76N + 28B = 5N = 12B – 7N < 31B 3 23 1870 54 KIRASTINNICOS Mikael 1712 F SenM CAZ + 75B – 25N + 59B – 21N + 58B – 32N – 29B 3 22½ 1593 55 BORIES Frederic 1577 F SenM PRO = 22N – 40B = 57N + 35B – 32B – 45N + 65B 3 22½ 1513 56 AUBERT Estee 1328 F PouF DSA + 33B – 37N – 42B – 29N + 76B – 30N + 70B 3 21 1529 57 QUERE Alain 1618 F SenM PRO – 1B = 67N = 55B = 62N = 70B + 61N – 35B 3 20½ 1450 58 MASSE-BERNERAD Michel 1499 E SenM PRO – 13N + 33N – 49B + 80B – 54N – 42B + 72B 3 20 1526 59 BOIS Samuel 1499 E SenM DSA – 11N + 80B – 54N + 79B – 27B – 29N + 74B 3 20 1440 60 BOYER Florian 1560 N CadM PRO – 16B + 75N + 30B – 39B – 20N – 35N = 61B 2½ 23 1487 61 RAFFAELLI Alain 1431 F SenM PRO + 23B – 24N – 14B – 33N + 75N – 57B = 60N 2½ 22½ 1526 62 RINGOT Francoise 1348 F SenF DSA – 20N + 46N – 27B = 57B – 22N – 67B + 79N 2½ 22 1452 63 LAMORTE Dominique 1654 F SenM PRO – 2N = 65B – 64N + 69B + 67N – 22B – 47N 2½ 21½ 1420 64 COUVE Mathieu 1354 F MinM PRO = 66B – 23N + 63B – 18N – 46B > 77N – 44N 2½ 21 1495
65 POULET Benoit 1439 F PouM LYO – 31N = 63N = 32B – 23N = 47B + 69B – 55N 2½ 21 1462
66 BRIANCON Philippe 1750 N VetM PRO = 64N – 22B + 67N – 41B – 44N + 68B – 46N 2½ 20 1441
67 DEGEORGES Hugo 1383 F BenM PRO – 18N = 57B – 66B + 71N – 63B + 62N – 43B 2½ 19 1462
68 MUSCARIELLO Jean 1374 F VetM PRO – 3B – 50N = 71B – 46N + 73B – 66N + 75B 2½ 18 1385
69 COSMI Guillaume 1170 F BenM PRO – 27B – 70N = 46B – 63N + 71B – 65N + 76B 2½ 16 1322
70 TORBAY Pierre 1540 F VetM PRO – 7N + 69B – 39N = 72B = 57N – 34B – 56N 2 21½ 1344
71 BRIANCON Hugo 1190 N PupM PRO – 34N – 17B = 68N – 67B – 69N = 76N EXE 2 19½ 1084
72 BRIANCON Noe 1130 N PouM PRO – 43N + 81B – 34N = 70N = 77B – 52B – 58N 2 19 1303
73 MEYSSONNIER Raphael 1199 E BenM PRO – 6N – 41B – 77N – 76B – 68N EXE + 78B 2 19 1122
74 RICHARD Anthony 1270 F MinM PRO – 9N – 29B – 80N + 78B + 79N – 51B – 59N 2 18 1237
75 ACHARD-ROZAN Celian 1240 N PpoM PRO – 54N – 60B + 81N – 51N – 61B + 79B – 68N 2 16 1244
76 COUVE Benjamin 1130 N PupM PRO – 53B – 21N – 45B + 73N – 56N = 71B – 69N 1½ 19 1120
77 BLONDELON Claude 1470 N VetM PRO – 37B – 14N + 73B – 32N = 72N < 64B 1½ 17¼ 1403
78 BOIS Jacques 1190 N VetM DSA – 26B – 52N – 33B – 74N + 82B – 47N – 73N 1 18 1065
79 BRIANCON Emma 1009 E PpoF PRO EXE – 31B – 38N – 59N – 74B – 75N – 62B 1 18 736
80 MULLOT-LIEVIN Jocelyn 1040 N PpoM PRO – 42B – 59N + 74B – 58N – 45B 1 16¾ 1152
81 ACHARD Francoise 1499 E SenF PRO – 72N – 75B + 82N – 35B 1 13¼ 973
82 MULLOT-LIEVIN Mathilde 1050 N PupF PRO – 36N – 44B – 35N – 81B – 78N 0 17 618

Championnat de France des Jeunes – Benjamines
Classement après la ronde 9
Pl Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Bu. Cu.
1 CHUNG Mathilde 1822 F BenF CAZ C.E.M.C. Monaco 8 45 55½ 41
2 BROLY Mathilde 1759 F BenF MPY l’Echiquier Toulousain 45½ 53 40½
3 AZOUNI Anais 1483 F BenF IDF l’Echiquier de La Ville Montreuil 7 41 48 36
4 GUERIN Juliette 1567 F BenF ALS Bischwiller 7 40½ 48 37
5 LERICHE Ines 1761 F BenF PCH Echiquier Niortais 44½ 53½ 36½
6 BEDA Salome 1639 F BenF IDF Lutèce Echecs 39½ 47 32½
7 HUG Roxana 1583 F BenF ALS Mulhouse Philidor 38½ 46 32½
8 KHENFIR Helene 1484 F BenF BNO Club d’Echecs de Verson 6 42 49½ 33½
9 RENAULT Alexandra 1499 F BenF CRS Echecs-Club Ajaccien 6 38½ 45 29½
10 GUYON Sophie 1466 F BenF PDL Club Echecs La Roche sur Yon 6 36 40½ 31
11 SONET Sandy 1440 N BenF FRC BelfortEchecs-AEAU 6 35 42½ 27
12 TOURNEBISE Nikita 1412 F BenF CAZ La Tour Hyéroise 6 34 40½ 28
13 LE BIHAN Alison 1685 F BenF BRE Echiquier Guingampais 6 32½ 39½ 26

76 participanti

Tocmai s-a incheiat campionatul Frantei de juniori .Mathile ,eleva lui Ovidiu, a castigat competitia „benjamines”devenind astfel campioana Frantei la aceasta categorie de varsta( a participat la ultima olimpiada si este  pe listele Elo Monaco)

BRAVO Mathilde!

Mathilde ch jeunes 2013

Selvan ,elevul meu, s-a clasat pe pozitia a 7a in puternica competitie dedicata pt  „minimes”

Vos Opens
Vos Stages
Les adultes
Les jeunes
Tarifs d’affiliation
Règles Initiation
Règles Compétition
Règlements FFE
Documents utiles
Offres d’emploi
Demandes d’emploi
Sites échiquéens
Licenciés
Clubs membres
Comités départ.
Ligues régionales
Arbitrage
Championnat de France des Jeunes – Minimes
Classement après la ronde 9
Pl Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Bu. Cu.
1 f LAMARD Guillaume 2279 F MinM CAZ Cannes Echecs 45½ 55 40
2 MICOTTIS Dorian 2050 F MinM LOR Club d’Echecs Metz Fischer 39½ 46½ 37
3 KAMBRATH Yannick 2292 F MinM IDF Clichy-Echecs-92 7 46 55½ 38
4 f BELLAHCENE Bilel 2367 F MinM ALS Bischwiller 7 42½ 51½ 35
5 POULET Pierre-Emmanuel 2149 F MinM LYO Ste Foy Echecs 7 41 49 35½
6 DUMAS Charles 2077 F MinM IDF Cavalier de la Tourelle Saint-Mande 42 49 33½
7 GAUTIER Selvan 2044 F MinM DSA Cluses – St Jeoire 41½ 50½ 32
8 PRUVOT Louis 2160 F MinM IDF Thomas Bourgneuf – Creteil 37 45½ 32½
9 PURENNE Benoit 2250 F MinM BRE Echiquier Guingampais 6 43½ 52½ 34
10 VEYS Vincent 2124 F MinM ALS Mulhouse Philidor 6 42½ 50 38
11 DUDOGNON Thibault 1983 F MinM PRO CE Vitrolles 6 38½ 47 30½
12 RODRIGUEZ Adrien 2026 F MinM IDF Thomas Bourgneuf – Creteil 6 36 43 31
13 LE PEN Steven 1892 F MinM PDL Club d’Echecs de Sautron 6 35½ 43 27

90 de jucatori

SelvanBravo SELVAN!!!

BRAVO Selvan!

http://www.echecs.asso.fr/ResultatNew.aspx?URL=Tournois/Id/27350/27350&Action=Ga

Rezultat excelent al elevului meu Anand in aces week end 10-12 mai 2013  perf 2169 !!

Anand Anand 1

Bravo Anand !

Din nou Anand pe podium 🙂

la turneul de la Bonne

http://cluses-st-jeoire.com/?p=619

iar Clement Reau (elevul lui Ovidiu a castigat turneul B)

resultats Principal 2013

Podium Cavalier

la categoriile lor de varsta Mihai si Florin au ocupat locurile 1 si 3

                                                       Cupa Orasului Piatra Neamt

U12

1. Mirosnicencu Mihai-Viorel – CS Politehnica Iaşi
DSC07844 piatra
2. Vârgă Emilian – CS Pionul Piatra Neamţ
3. Andrieş Vlad-Andrei – CS Pionul Piatra Neamţ

U16

1. Aonicesei Daniel – CS Cimentul Bicaz
2. Crăciun Constantin-Bogdan – CS Cimentul Bicaz
3. Mirosnicencu Claudiu-Florin – CS Politehnica Iaşi
DSC07843 piatra

http://chess-results.com/tnr104053.aspx?art=1&rd=7&lan=27&fed=ROU&wi=821

🙂 FELICITARI ! 🙂

International Chess Open for Youth U16 PRO LOGOS – 2013

Clasament final dupa 9 runde

Loc Numele sex FED ELO CIV Club/Oras Pct.  TB1  TB2  TB3
1 CM Secheres Adrian-Simion ROU 2143 2143 Cs Universitatea Din Alba Iuli 8.5 0.0 50.0 45.0
2 Gautier Anand FRA 1956 0 FRANTA 7.5 0.0 47.5 42.5
3 I Ciorica Mihai-Vlad ROU 1835 1835 Css Nr. 1 Timisoara 7.0 0.0 53.5 48.0
4 Gitu Paula-Alexandra w MDA 1879 0 MOLDOVA 7.0 0.0 51.0 46.0
5 I Barbuleanu Serban-Ioan ROU 1914 1914 Cs Sah Club Oltenia Craiova 7.0 0.0 50.5 45.5
6 I Moldovan Rares ROU 1814 1814 Lps Satu Mare 6.5 0.0 49.5 44.0
7 CM Gavrilescu David ROU 1924 1924 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 0.0 49.0 44.0
8 CM Bunta Andrei ROU 1984 1984 Sah Club Ramnicu Valcea 6.5 0.0 49.0 43.5
9 I Badescu Cristian ROU 1913 1913 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 0.0 48.5 43.5
10 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1678 1678 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 0.0 45.0 40.0
11 I Hincu Andrei ROU 1701 1701 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 0.0 43.5 39.0
12 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1686 1686 Cs Universitar Ploiesti 6.5 0.0 42.0 37.5
13 WCM Cosman Andreea-Marioara w ROU 1923 1923 Acs Logismart Sibiu 6.0 0.0 53.0 47.5
14 I Taga Stefan ROU 1710 1710 Csm Ploiesti 6.0 0.0 50.0 44.5
15 WCM Stanciu Ioana-Georgiana w ROU 1737 1737 Csm Craiova 6.0 0.0 46.5 41.5
16 I Ciocan Maria-Alexandra w ROU 1575 1575 Sah Club Ramnicu Valcea 6.0 0.0 46.5 41.5
17 I Ursan Petru-Sebastian ROU 1641 1641 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 0.0 46.0 41.0
18 WCM Ciungan Diana-Alexandra w ROU 1747 1747 Cs Logic 64 Brasov 6.0 0.0 45.5 40.5
19 WCM Chung Mathilde w MNC 1866 0 FRANTA 6.0 0.0 45.0 40.0
20 II Chioran Andrei-Ovidiu ROU 1596 1596 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 0.0 43.5 39.5
21 I Coticeru Dragos-Ionut ROU 1607 1607 Cs Sah Club Galati 6.0 0.0 43.0 38.5
22 I Datcu-Goiceanu David ROU 1587 1587 Cs Muncitorul Resita 6.0 0.0 43.0 38.5
23 II Comsa Razvan-Lucian ROU 1660 1660 Css Targu Mures 6.0 0.0 43.0 38.5
24 I Bucur Denisa-Andreea w ROU 1583 1583 Cs Logic 64 Brasov 6.0 0.0 40.5 36.5
25 II Ungureanu Alexandru-Daniel ROU 1488 1488 Cs Flacara Parta 6.0 0.0 39.5 36.0
26 II Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1444 1444 Cs Politehnica Iasi 6.0 0.0 38.5 35.0
27 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1515 1515 Csm Craiova 6.0 0.0 35.5 32.0
28 I Matei Raul-Cornel ROU 1737 1737 Clubul De Sah Dudestii Noi 5.5 0.0 49.5 44.5
29 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1688 1688 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.5 0.0 47.5 42.5
30 II Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 1594 1594 Cs Flacara Parta 5.5 0.0 46.0 41.5
31 I Alboni Denis-Dean ROU 1525 1525 Clubul De Sah Giroc 5.5 0.0 43.0 39.0
32 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1496 1496 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 43.0 38.5
33 Ceres Dragos MDA 0 1001 MOLDOVA 5.5 0.0 42.5 38.0
34 I Buga Andru-Mihai ROU 1548 1548 Cs Muncitorul Resita 5.5 0.0 42.5 38.0
35 II Carasca Bogdan-Petru ROU 1497 1497 Cs Mediator Giarmata Vii 5.5 0.0 40.5 37.5
36 I Balan Briana-Cleopatra w ROU 1407 1407 Asociatia Sah Club Bistrita 5.5 0.0 40.5 37.5
37 II Homone Daniel-Ifrim ROU 1529 1529 Clubul De Sah Dudestii Noi 5.5 0.0 40.0 36.5
38 I Andras Cristina-Maria w ROU 1554 1554 Cs Mediator Giarmata Vii 5.5 0.0 39.0 35.0
39 I Mintau Andrei-Catalin ROU 0 1441 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.5 0.0 39.0 35.0
40 III Streanga Eduard-Olivero ROU 0 1161 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 0.0 36.0 33.5
41 IV Anghel Iulian-Mihai ROU 0 1146 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 0.0 36.0 33.0
42 II Balaceanu David ROU 1643 1643 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 0.0 46.5 41.5
43 I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1571 1571 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 0.0 45.5 41.0
44 I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1663 1663 Cs Vulcan Vulcan 5.0 0.0 45.0 41.0
45 I Csurka Roland ROU 1632 1632 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 0.0 45.0 40.0
46 I Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1659 1659 Clubul De Sah Giroc 5.0 0.0 44.5 40.5
47 I Szijarto Andreea-Irene w ROU 1497 1497 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 0.0 44.0 39.5
48 I Palii Alex ROU 1435 1435 Palatul Copiilor Oradea 5.0 0.0 43.0 38.5
49 I Stancu-Filipescu David ROU 1639 1639 Palatul Copiilor Craiova 5.0 0.0 42.5 38.0
50 II Balaban-Voia Alexandru ROU 0 1242 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 0.0 41.5 37.5
51 I Ghitoiu-Stelzner Luigi-Rafael ROU 1673 1673 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 0.0 41.0 37.5
52 Gangan Lilian MDA 1536 0 MOLDOVA 5.0 0.0 41.0 37.0
53 II Panescu Angelina-Gabriela w ROU 0 1281 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 0.0 40.5 36.5
54 II Aciu Malina-Andreea w ROU 1474 1474 Cs Teleorman Alexandria 5.0 0.0 40.0 37.0
55 II Romanov Atili-Adrian-Alexandr ROU 0 1333 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 0.0 40.0 36.0
56 III Juravle Mihnea-Marian ROU 0 1127 Acs Dumbravita 5.0 0.0 40.0 36.0
57 II Tuduran Camelia-Diana w ROU 0 1148 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 0.0 40.0 36.0
58 II Anghel Maria w ROU 1591 1591 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 0.0 39.5 35.5
59 III Bucur Andrei ROU 0 1039 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 0.0 38.5 35.5
60 III Circiumaru Vlad-Andrei ROU 0 1165 Cs Teleorman Alexandria 5.0 0.0 38.5 34.5
61 III Motiu Victor ROU 0 1190 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 0.0 38.5 34.5
62 II Trifoi Mihaela-Ioana w ROU 0 1282 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 0.0 38.0 35.0
63 III Popa Andrada w ROU 0 1223 Cs Sah Club Brasov 5.0 0.0 38.0 34.5
64 II Hamati Julia w ROU 0 1165 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 0.0 37.0 34.0
65 I Corolea Diana-Gabriela w ROU 1621 1621 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 0.0 37.0 33.5
66 I Rohlicek Anca-Elena w ROU 1392 1392 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 0.0 35.5 32.5
67 II Paraschiv Petronela-Alexandra w ROU 1387 1387 Clubul De Sah Giroc 4.5 0.0 43.5 39.5
68 II Covrig Larisa-Raluca w ROU 0 1185 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 0.0 42.5 39.0
69 II Ignea Mihail-Raul ROU 0 1155 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 42.0 37.5
70 II Lacraru Karina-Ioana w ROU 0 1117 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 0.0 41.0 37.0
71 II Baiasu Mihai-Liviu ROU 1400 1400 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 0.0 40.5 37.5
72 II Arsinoaia Ioan-Alexandru ROU 0 1132 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 39.5 35.5
73 II Nica Rares-Octavian ROU 0 1134 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 38.5 35.5
74 III Ghitoiu-Stelzner Mario-Patric ROU 0 1014 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 38.0 35.0
75 II Perte Robert ROU 0 1142 Clubul De Sah Giroc 4.5 0.0 38.0 35.0
76 II Bucur Mihai ROU 0 1084 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 38.0 34.5
77 Coman Andrei-Alexandru ROU 0 1001 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 0.0 38.0 34.5
78 Niculae Alberto-Marian ROU 0 1001 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 0.0 37.0 34.0
79 II Grigor Mihai ROU 0 1136 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 0.0 36.0 33.0
80 Momir Marco-Ivan ROU 0 1001 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 0.0 35.5 32.0
81 II Anton Claudiu-George-Alexandr ROU 0 1181 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 0.0 33.5 30.5
82 Sarac Iasmina w ROU 0 1001 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 0.0 31.0 28.0
83 IV Neteu Andrei-Lorin ROU 0 1044 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 0.0 40.0 37.0
84 III Ciochina Marius ROU 0 1096 Cs Arpechim Pitesti 4.0 0.0 39.5 36.0
85 III Bogdan Adrian ROU 0 1081 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 0.0 39.0 35.0
86 III Secrieru Maria-Georgiana w ROU 0 1071 Cs Vulcan Vulcan 4.0 0.0 36.5 34.5
87 III Radu Paul-Florian ROU 0 1062 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 0.0 36.5 33.0
88 Garbacea Iulia w ROU 0 1001 Cs Sah Club Brasov 4.0 0.0 35.5 32.5
89 II Matasaru Stephanie w ROU 0 1199 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 0.0 35.5 32.5
90 III Mirosnicencu Claudiu-Florin ROU 0 1004 Cs Politehnica Iasi 4.0 0.0 33.5 31.5

din 141 participanti. Felicitari ANAND,   Mathilde,Mihai si Florin!!!    sper ca aveti o poza de grup acum si mi- o trimiteti 🙂

FELICITARI BOGDAN!!!     CAMPION    al UE sub 10 ani

European Union Youth Championship – U10

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele sex FED ELO Pct.  TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 1 David Bogdan-Emanuel ROU 1725 7.0 37.0 48.5 35.00 15 -6.2
2 3 Ciccoli Theo FRA 1664 7.0 37.0 47.5 36.25 15 9.1
3 4 Jazdanovs Aleksandrs LAT 1624 6.5 39.0 50.0 35.00 30 35.4
4 19 Nagy Ladislav CZE 0 6.0 39.5 50.0 31.75
5 6 Ginovart Camille w FRA 1536 6.0 37.0 45.0 25.00 15 4.5
6 16 Hlozek David CZE 0 6.0 33.0 42.0 25.25
7 9 Kopec Ladislav CZE 1473 5.5 30.0 39.0 21.50 30 -19.2
8 7 Cholakov Nikolay BUL 1506 5.0 37.5 48.5 25.75 30 9.0
9 13 Szotkowski David CZE 1300 5.0 34.0 43.0 20.50 30 -0.3
10 8 Ocko Dominik CZE 1478 4.5 36.5 47.0 20.25 30 -14.1
11 14 Tomczak Marta w POL 1188 4.5 36.5 46.0 18.50 30 60.3
12 12 Boboc Thea-Elena w ROU 1339 4.5 35.5 44.5 18.00 15 5.4
13 11 Halamicek Radek CZE 1391 4.5 34.0 43.0 17.00 30 -4.2
14 17 Howell Oliver W ENG 0 4.5 32.5 42.0 19.25
15 25 Taragelova Martina w SVK 0 4.5 28.0 34.0 13.75
16 20 Nytra Ondrej CZE 0 4.5 26.5 32.0 13.75
17 26 Zavadil Matyas CZE 0 4.0 33.5 43.5 16.50
18 2 Laurincova Kristyna w CZE 1711 4.0 30.0 36.0 13.75 30 -83.7
19 22 Pastukhov Boris ENG 0 4.0 29.5 38.5 15.75
20 10 Markova Kristyna w CZE 1409 3.5 29.0 36.0 10.25 30 2.7
21 5 Olle Rebeka Sara w HUN 1549 3.5 26.5 33.0 11.50 15 -5.8
22 15 Beranova Karin w CZE 0 3.5 25.5 33.5 8.50
23 24 Slivka David SVK 0 3.5 25.0 32.0 7.75
24 21 Otrubova Kristyna w CZE 0 2.5 26.0 33.0 7.50
25 23 Sabaliauskyte Ieva w LTU 0 2.0 25.5 31.5 3.50
26 18 Malkova Adriana w CZE 0 1.0 26.0 34.0 3.00

Felicitations Laure-Anne!!!

image001

laure anne

BRAVO BOGDAN!!!

Concursul National Scolar de Sah „Elisabeta Polihroniade” 2014 Baieti U11

Bogdan

Bravo et felicitations Mathilde!!!

diagrama Mathilde

Bravo HUGO!!!

Hugo

Championnat Individuel de Monaco 2014Monaco start: 2014-02-22 more info

More information: The full list of Monaco tournaments received for March 2014

ID Name Fed Title Rc Rp W N K*change
806404 Efimov, Igor MNC 2152 5.50 7 1.2
12800066 Butnorius, Algimantas LTU 2179 5.50 7 4
200999 Van Hoolandt, Patrick MNC 2105 4.50 7 6
20697465 Apap, Hugo MNC 2016 4.00 7 20.7
654183 Villegas, Pierre MNC 2086 4.00 7 -17.1
5400023 Rapaire, Jean-Michel MNC 1743 4.00 6 4.05
5400040 Ribbegren, Karl MNC 2071 4.00 7 -4.95
623830 Nelis, Jean Francois MNC 2145 4.00 6 8.85
602019 Lebel-Arias, Julia MNC 1674 3.50 7 -27.75
824909 Tortorella, Giancarlo MNC 1898 3.50 7 3.75
892327 Benvenuti, Cristian ITA 1805 3.50 7 19.5
20603762 Mattei, Jean-Charles MNC 1728 3.00 7 -10.65
5400422 Lomandong, Marc-Antoine MNC 1840 2.50 6 4.5
5400376 Lamblin, Jean MNC 1903 2.50 6 -0.3
26025396 Djian, Lenny FRA 1660 2.00 7 5.85
20694229 Apap, Titouan FRA 1716 2.00 6 -0.9
5400384 Lomandong, Noela-Joyce MNC 1671 2.00 7 -15.45
34115070 Gorbounova, Natalia RUS 1761 1.50 6 -1.35
5400562 Ravix, Mathieu MNC 1684 1.50 6 -5.1
20652194 L`herbon De Lussats, Jean MNC 1744 1435 1.00 7

BRAVO Titouan!!!!

campionul Languedoc pe 2014

APAP_Titouan

 http://www.echecs.asso.fr/FicheTournoi.aspx?Ref=29422Titouan

 FELICITARI BOGDAN !!!campion mondial scolar -11 ani

Bogdan

http://chess-results.com/tnr137977.aspx?lan=27&art=1&fedb=ROU&turdet=YES&flag=30&wi=984

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Pct.  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5
1 7 David Bogdan-Emanuel ROU 1686 7.0 0.5 46.5 50.5 4 6
2 15 Krikoglou Iordanis GRE 1408 7.0 0.5 45.0 48.0 4 6
3 2 Nesterov Arseniy RUS 1973 6.5 1.5 46.5 50.0 5 6
4 3 Geshko. Aleksey RUS 1869 6.5 1.0 46.5 49.5 5 6
5 4 Muradli Mahammad AZE 1793 6.5 0.5 49.0 52.0 5 5
6 5 Ahmadzada Ahmad AZE 1781 6.0 0.0 46.0 49.0 4 5
7 1 Shubin Kirill RUS 1988 5.5 0.0 49.0 52.5 4 4
8 13 Popov Alexander RUS 1511 5.5 0.0 43.5 47.0 4 5
9 21 Dudin Gleb RUS 0 5.5 0.0 38.0 41.0 4 4
10 12 Zhuravlev Ignat RUS 1525 5.0 0.0 43.0 46.0 5 4

Bravo Vincent!

P1020546

6eme place au championnat de France Open C avec une tres belle performance Elo!!

http://www.echecs.asso.fr/ResultatNew.aspx?URL=TourFédération Française des échecs

Championnat de France 2014 – Open C
Grille américaine après la ronde 11
Pl Nom Elo Cat. Fede Ligue R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 R 10 R 11 Pts Tr. Perf
1 GLOTIN Adrien 1681 F BenM IDF +132B + 62N + 50N + 3B + 48B + 4N = 5N – 2B + 9N + 14B + 10B 69½ 2016
2 GARDET Thomas 1730 F CadM GUA +127B + 82N – 4B + 69N + 36B + 49N + 18B + 1N = 3B + 10N + 6B 67 1988
3 SAID Remi 1765 F JunM IDF + 90N + 47B +157N – 1N + 53B + 15B + 9N + 12B = 2N = 4N = 5B 70½ 1909
4 DEGEORGES Mathis 1677 F BenM PRO +151N + 89B + 2N + 9B + 52N – 1B + 24N = 5B + 50N = 3B = 7N 70 1896
5 PICHON Julien 1746 F JunM IDF + 26B = 69N + 56B + 87N + 23B + 22N = 1B = 4N – 10B + 11N = 3N 8 68½ 1856
6 CHRISTIEN Vincent 1655 F PupM CAZ +141B =134N = 27B + 58N – 9N + 13B + 19N + 51B + 12N + 26B – 2N 8 66½ 1869
7 SAMBUC David 1533 F BenM LAN – 42N + 90B + 47N +157B = 25N + 29B + 28N – 10N + 24B + 39N = 4B 8 63½ 1865
8 VIERS Matthieu 1764 F CadM LIM + 37B = 87N + 41B – 23N – 54B +107N +122B + 30N = 53B + 22N + 27B 8 58 1815
9 RIBIERE Damien 1730 F MinM IDF +100B + 14N + 33B – 4N + 6B + 11N – 3B + 49N – 1B + 52N = 21B 69½ 1805
10 ANNOSSE Aurelien 1781 F SenM BRG = 55N +159B + 66N – 22B + 45N + 23B + 51N + 7B + 5N – 2B – 1N 67½ 1796
11 DAMOTTE Quentin 1629 F CadM NPC + 31B + 76N + 43B – 48N + 73N – 9B + 15N + 27B + 25N – 5B = 19N 64½ 1856
12 AGGOUNE Audessa 1724 F JunF IDF + 92B + 34N = 23B + 45N = 30B + 84N + 48B – 3N – 6B + 33N = 18B 64 1784
13 DANIEL Jean-Claude 1729 F VetM PDL + 32N + 49B = 29N = 15B – 17N – 6N + 92B + 84B + 56N + 25B = 14N 63½ 1779
14 RASLE Corentin 1656 F CadM LYO +155N – 9B +144N – 73B +129N + 16B + 31B + 24N + 48B – 1N = 13B 62 1805
15 DE LUSSAC Octave 1704 F CadM CVL + 93B + 77N = 36B = 13N + 65B – 3N – 11B + 34N + 68B = 28B + 41N 61½ 1788
16 BELLAHCENE Omar 1766 F SenM ALS + 17B – 23N = 37B + 67B = 85N – 14N + 32B + 70N + 57B = 20B + 26N 61½ 1777
17 PEIGNELIN Alexandre 1638 F SenM CVL – 16N +148B + 44B + 76N + 13B – 48N + 57B – 22N + 59B = 29N + 39B 60½ 1835
18 LOMANDONG Noela-Joyce 1616 F BenF CAZ + 81B = 22N = 69B +128N + 57B >134N – 2N = 52B = 28N + 51B = 12N 60 1819
19 CHICHE Thibaut 1728 F BenM DSA =108B +115N – 54B + 38N = 37B + 40N – 6B + 36N + 88B + 53N = 11B 58½ 1772
20 ROBION Jean-Claude 1712 F VetM NPC + 97B =124N +108B = 65N – 84B + 66N – 49B + 71N + 55B = 16N + 40B 52½ 1763
21 LEBON Nicolas 1695 F CadM MAR +109B = 65N – 30B +101N = 79B +111N – 68B +107N + 80B + 48N = 9N 52½ 1742
22 LALANNE Tony 1711 F SenM IDF +152N = 18B + 38N + 10N + 31B – 5B = 25N + 17B – 26N – 8B + 61N 7 65½ 1775
23 WOLFANGEL Claude 1667 F SenM PIC +138N + 16B = 12N + 8B – 5N – 10N – 86B +112B + 67N + 37B = 28N 7 62½ 1761
24 LUX Serge 1740 N SenM LOR +120B – 36N + 40B + 33N + 88B + 70N – 4B – 14B – 7N + 54N + 53B 7 61 1749
25 MINAUD Emily 1685 F CadF FRC +149N – 66B +125B + 26N = 7B + 54N = 22B + 68N – 11B – 13N + 50B 7 60 1732
26 COULET Arthur 1631 F PupM IDF – 5N +110B + 91N – 25B +150B + 59N + 88B + 58N + 22B – 6N – 16B 7 59½ 1798
27 LEFEVRE Michel 1715 F SenM BRG + 99N = 38B = 6N = 85B +123N + 46B = 52B – 11N + 49B + 50N – 8N 7 59½ 1752
28 BERTRAND Meryl 1731 F CadF LAN + 75B = 56N +124B = 36N + 71B = 52N – 7B + 54N = 18B = 15N = 23B 7 59½ 1744
29 NAVROTESCU Vlad-Andrei 1671 F PupM BNO +123B +107N = 13B -134N +108B – 7N + 37B + 86N – 39B = 17B + 60N 7 59 1721
30 POULET Benoit 1552 F PouM LYO =103N +133B + 21N + 50B = 12N – 51B = 60N – 8B = 85N + 56B + 57B 7 58 1805
31 AUMONT Eric 1740 F SenM PDL – 11N + 99B + 83N + 42B – 22N + 82B – 14N – 56B + 86B + 49N + 52B 7 58 1741
32 MACCAGNAN Tomas 1604 F MinM PRO – 13B +141N – 58B + 95N + 96B = 53N – 16N + 91B = 42N + 87B + 59B 7 55 1776
33 ROLLOT Florence 1675 F BenF LAN +148N +147B – 9N – 24B + 62N + 89B = 65N + 85B = 52N – 12B > 48B 7 52¾ 1703
34 DUBERTRAND Bernard 1655 F SenM AQU + 98N – 12B +131N – 70B – 67N +125B +147N – 15B +121N + 84B + 51N 7 51 1712
35 EL BARBRY Sarah 1680 F BenF IDF -125N +126B – 89N =109B +154N =110B -123N +149B + 77N + 75B + 63B 7 44½ 1682
36 AZOUNI Anais 1659 F MinF IDF + 72N + 24B = 15N = 28B – 2N + 67B – 50N – 19B +123N = 46B + 68N 62 1716
37 BELLAHCENE Anissa 1636 F MinF ALS – 8N +138B = 16N +121B = 19N = 60B – 29N +110B + 44B – 23N + 74B 60 1742
38 BASSAL Samuel 1635 F BenM LAN + 44B = 27N – 22B – 19B +149N +141N – 58B + 72N + 43B – 41B + 67N 58 1712
39 DE MUYSER Xavier 1692 F SenM DSA +142N – 84B + 94N – 66B + 78N + 79B = 85N + 41B + 29N – 7B – 17N 56 1672
40 ARIMIEA Marcel 1624 F SenM ALS -121N + 72B – 24N +148B + 91N – 19B = 67N + 73B +114N + 45B – 20N 55 1731
41 LE MENELEC Alan-Long 1659 F BenM IDF +145B =121B – 8N -108N +138B + 97N + 43B – 39N + 93B + 38N – 15B 54½ 1717
42 RACHID Alexandre 1670 F PupM IDF + 7B – 50B +147N – 31N -107B = 74N +115B + 66N = 32B = 80N + 72B 54½ 1660
43 GOBBETTO Jean-Claude 1725 F VetM PCH + 64N + 85B – 11N – 71B + 61N =122B – 41N + 78B – 38N +110B + 79N 54 1686
44 HENNUYER Samuel 1763 F SenM NPC – 38N + 68B – 17N +149B -122N = 61B +100N + 79B – 37N + 93B + 65N 53 1678
45 ROUX Jean-Francois 1652 F SenM PIC +113N = 51B +121N – 12B – 10B – 86N +139B +126N + 74B – 40N + 66B 52½ 1691
46 ACIKGOZ Tuncay 1582 F CadM LYO -128B =136N + 81B +124N + 56B – 27N – 53B +122N = 54B = 36N + 69B 52 1743
47 SALVI Michel 1660 F SenM PRO +130B – 3N – 7B -111N + 95B – 72N +155B + 92N =107B + 86N + 80B 51½ 1622
48 CUCCHI Fabien 1731 F SenM CRS +106N + 71B + 88N + 11B – 1N + 17B – 12N + 55B – 14N – 21B < 33N 6 63½ 1733
49 DEGRAEVE Remy 1650 F PupM CAZ +153B – 13N +140B + 96N + 60N – 2B + 20N – 9B – 27N – 31B + 94N 6 62½ 1705
50 SALGUES Michel 1793 F SenM IDF +122B + 42N – 1B – 30N + 90B + 71N + 36B + 87N – 4B – 27B – 25N 6 62½ 1690
51 COUCOUREUX Michel 1716 F SenM IDF + 68B = 45N +101B + 54N =134B + 30N – 10B – 6N + 87B – 18N – 34B 6 61½ 1685
52 GRUNFELDER Anthony 1687 F CadM FRC +139B +112N + 78B + 84N – 4B = 28B = 27N = 18N = 33B – 9B – 31N 6 61 1689
53 BAROYAN Davit 1683 F PupM PRO +126B + 74N – 84B + 78N – 3N = 32B + 46N + 65B = 8N – 19B – 24N 6 61 1677
54 ARNAUD-AUDIFFREN Alexandre 1642 F MinM LAN = 67N +119B + 19N – 51B + 8N – 25B +102N – 28B = 46N – 24B + 98N 6 59½ 1690
55 WAKED Olivier 1639 F CadM FRC = 10B +150N -134B + 86N = 59B +128N + 70B – 48N – 20N – 60B + 87N 6 56½ 1733
56 ELEZE Greg 1658 F SenM LAN +156B = 28B – 5N +154B – 46N =126N +111B + 31N – 13B – 30N + 84B 6 56½ 1657
57 SMADJA Paul 1689 F MinM MPY – 66N +142B + 74N + 89B – 18N + 75B – 17N +121B – 16N + 90B – 30N 6 55½ 1654
58 STROHL Gregoire 1721 F BenM LYO – 78N +152B + 32N – 6B = 77N +109B + 38N – 26B – 65N = 98B + 90N 6 55 1635
59 VIOLLEAU Jean-Claude 1699 F SenM IDF = 94N = 67B +109N = 75B = 55N – 26B + 62N +123B – 17N + 85B – 32N 6 55 1626
60 BONAS Jean-Marie 1728 F SenM CVL – 77B +116N +100B + 82N – 49B = 37N = 30B – 88N +127B + 55N – 29B 6 54 1659
61 ROUZES Sibylle-Anne 1611 F CadF LOR -134B = 86N +115B =118N – 43B = 44N +138B = 76N + 70B + 88N – 22B 6 52½ 1696
62 EMERIT Geoffrey 1559 F SenM IDF +118B – 1B – 70N +104N – 33B + 69N – 59B – 90N +131B +127N + 85B 6 52½ 1683
63 MALASSAGNE Jerome 1735 F SenM PRO = 79N = 80B – 75N – 94B -125N +148N +117B + 97B + 71N + 65B – 35N 6 49½ 1631
64 GARNIER Mickael 1598 F SenM CHA – 43B +153N – 76B +156N -128B – 81N -113B +155N + 95B +104N + 88B 6 45 1649
65 JAGER Johann 1595 F SenM LAN + 73N = 21B +135N = 20B – 15N +114B = 33B – 53N + 58B – 63N – 44B 59 1712
66 BELLAHCENE Meriem 1572 F PupF ALS + 57B + 25N – 10B + 39N – 70N – 20B =146N – 42B +133N +114B – 45N 58½ 1692
67 JOACHIM Rodny 1500 F CadM MAR = 54B = 59N +122B – 16N + 34B – 36N = 40B +101N – 23B + 78N – 38B 58½ 1656
68 DOL Cecile 1594 F CadF BRE – 51N – 44N +130B +131B +118N + 73B + 21N – 25B – 15N = 69N – 36B 56½ 1664
69 JACQUOT Yoan 1661 F SenM LAN +129N = 5B = 18N – 2B – 89N – 62B +151N +147B +109N = 68B – 46N 56 1595
70 LERIDER Anny-Laure 1690 F SenF MAR – 74B +139N + 62B + 34N + 66B – 24B – 55N – 16B – 61N = 92N +112B 55½ 1625
71 CARROIT Mathieu 1657 F MinM LAN + 86B – 48N + 95B + 43N – 28N – 50B + 89N – 20B – 63B =111N +107B 54½ 1642
72 LOISTRON Patrick 1513 F SenM CAZ – 36B – 40N -116B +145N +119N + 47B = 79N – 38B +106N + 82B – 42N 54 1631
73 BOURSIER Marianne 1720 F JunF IDF – 65B + 93N + 77B + 14N – 11B – 68N =116B – 40N +112B – 74N +108B 54 1602
74 MANSOURI Leo 1573 F BenM IDF + 70N – 53B – 57B -102N + 98N = 42B +133N + 82B – 45N + 73B – 37N 53 1659
75 RAYNAUD Alexia 1616 F PupF CAZ – 28N +155B + 63B = 59N = 87B – 57N -107B + 99N + 76B – 35N = 81B 53 1659
76 DIEULEVEUT Floriane 1712 F CadF AUV +154N – 11B + 64N – 17B + 80N – 85B =112N = 61B – 75N = 77B +109N 53 1608
77 JULLIEN Patrick 1599 F SenM PRO + 60N – 15B – 73N +144B = 58B =121N – 81B +140N – 35B = 76N +111B 52½ 1664
78 BOEUF Jeremy 1597 F SenM LYO + 58B +128N – 52N – 53B – 39B = 96N +124B – 43N + 91N – 67B +114N 52 1687
79 REMACLE Auguste 1626 F BenM AQU = 63B +143N – 87B +135B = 21N – 39N = 72B – 44N +126B +107N – 43B 52 1663
80 LOCTIN Norbert 1599 F SenM BRG =143B = 63N – 96B +140N – 76B +150N +128B + 81N – 21N = 42B – 47N 51½ 1694
81 MALASSAGNE Gabriel 1734 F PupM PRO – 18N =154B – 46N +105B = 93N + 64B + 77N – 80B – 90N + 97B = 75N 51 1591
82 RAGNEAU Freddy 1658 F SenM PCH +144N – 2B +129N – 60B +113B – 31N =126B – 74N +139B – 72N +115B 50 1593
83 FALAIS Jean-Francois 1634 F SenM AUV +130N – 31B =138N – 86B +153N -141B = 95N +147B =105B +110N 42 1575
84 BRESSY Francois 1577 F SenM LAN +136B + 39N + 53N – 52B + 20N – 12B – 87B – 13N +104B – 34N – 56N 5 59 1656
85 COUSTAL Frederic 1647 F SenM IDF +131B – 43N +156B = 27N = 16B + 76N = 39B – 33N = 30B – 59N – 62N 5 58½ 1614
86 FARES Leo 1511 F MinM MAR – 71N = 61B +159N – 55B + 83N + 45B + 23N – 29B – 31N – 47B =106N 5 57½ 1620
87 DERIGE KANE Yan 1661 F BenM PRO +110N = 8B + 79N – 5B = 75N +123B + 84N – 50B – 51N – 32N – 55B 5 57 1617
88 BLANC Pablo 1676 F CadM LAN +111B +140N – 48B +107N – 24N + 94B – 26N + 60B – 19N – 61B – 64N 5 56 1596
89 COURTHAUDON Philippe 1550 N SenM EXP +102B – 4N + 35B – 57N + 69B – 33N – 71B -104N = 96B =122N +124B 5 54 1640
90 SEVERINE Kevin 1637 F JunM MAR – 3B – 7N +117N +151B – 50N -147B +130N + 62B + 81B – 57N – 58B 5 54 1599
91 MAGNIN Eric 1760 N SenM EXP -101B + 97N – 26B +116N – 40B =100N +108B – 32N – 78B = 99N +132B 5 51½ 1569
92 AU QUANG Tien 1597 F VetM PDL – 12N =105B =133N + 98B -114N +118B – 13N – 47B +129N = 70B =102N 5 51 1611
93 PENALVER Thomas 1578 F SenM PRO – 15N – 73B =155N +143N = 81B +157B =114N +102B – 41N – 44N =101B 5 50½ 1652
94 SELLA Laurent 1574 F SenM IDF = 59B = 96N – 39B + 63N +103B – 88N -128N +130B +124N – 49B 5 49 1673
95 POTRATZ Yannick 1525 F BenM PRO =133N =103B – 71N – 32B – 47N =119B +159N = 83B – 64N +145B +137N 5 48½ 1604
96 DROCHON Francois 1720 F SenM CVL =119N = 94B + 80N – 49B – 32N = 78B = 97N -109B = 89N =125B +129N 5 48½ 1550
97 LEGRAND Francoise 1588 F SenF IDF – 20N – 91B =110N +155B +135N – 41B = 96B – 63N +140B – 81N +122B 5 48 1624
98 STEPHAN Kenzo 1507 F PouM CAZ – 34B =127N =102B – 92N – 74B =120N +143B +108N +150B = 58N – 54B 5 47½ 1621
99 LOUCHE Christian 1592 F SenM LAN – 27B – 31N =141B +153N -121N =149B +131N – 75B =113N = 91B +133N 5 47½ 1588
100 MINAUD Olivier 1610 N SenM FRC – 9N +113B – 60N -129B +130N = 91B – 44B +153N =111B =115N =105N 5 47 1571
101 COCHET Franck 1634 F SenM LAN + 91N =135B – 51N – 21B =147N +131B =110N – 67B =105N =109B = 93N 5 47 1567
102 CHANDRAN Franck 1679 F SenM CVL – 89N =132B = 98N + 74B =126B +108N – 54B – 93N -116B +139N = 92B 5 45½ 1542
103 GHESTIN Franck 1680 N SenM BNO = 30B = 95N +111B -123B – 94N -116N -140B =117N =132B +151N +127B 5 45 1522
104 DERMY Oriane 1670 N SenF IDF -147N +117B -123N – 62B +151N -112B +129N + 89B – 84N – 64B +125N 5 44 1524
105 LAUDAT Philippe 1503 F SenM CVL -124B = 92N =127B – 81N -139B =132N +136B +120N =101B = 83N =100B 5 43 1597
106 IMBERT Gerard 1613 F VetM IDF – 48B -156N -138B +137N +140B +113N -121B =111N – 72B +126N = 86B 5 42 1542
107 NUNEZ Cenzo 1506 F BenM IDF +137N – 29B +158N – 88B + 42N – 8B + 75N – 21B = 47N – 79B – 71N 57 1592
108 BOURGOIN Bruno 1598 F SenM IDF = 19N +158B – 20N + 41B – 29N -102B – 91N – 98B +153N +113B – 73N 53 1569
109 ADAM Flavia 1573 F MinF CVL – 21N +114B – 59B = 35N +124B – 58N =127B + 96N – 69B =101N – 76B 52 1610
110 DE CASTET Antoine 1522 F SenM IDF – 87B – 26N = 97B +136N +127B = 35N =101B – 37N +122B – 43N – 83B 52 1578
111 BARBE ASENSIO Cyrielle 1542 F BenF LAN – 88N +146B -103N + 47B +157N – 21B – 56N =106B =100N = 71B – 77N 51½ 1582
112 SOUBIROU Philippe 1592 F SenM PRO +114N – 52B -128B -150N +156B +104N = 76B – 23N – 73N +118B – 70N 49 1611
113 LAFOURCADE Victor 1504 F PouM MPY – 45B -100N EXE +119B – 82N -106B + 64N -127N = 99B -108N +143B 47½ 1516
114 VERHULST Jens 1714 F JunM CAZ -112B -109N +142B +139N + 92B – 65N = 93B +116N – 40B – 66N – 78B 47½ 1515
115 HOUHOU Alexandre 1575 F BenM IDF =158N – 19B – 61N -159B +152N +135B – 42N +118N =124B =100B – 82N 47 1578
116 RIOLAND Ollivier 1583 F SenM CVL -135N – 60B + 72N – 91B +144N +103B = 73N -114B +102N 44½ 1668
117 BLACAS Alexandre 1548 F MinM LAN -157N -104N – 90B +120N +158B -146B – 63N =103B +135N =133B =119N 44 1589
118 BIGNONNEAU Pascal 1681 F SenM AQU – 62N =149B +132N = 61B – 68B – 92N =125N -115B +138B -112N +139B 44 1501
119 CLEMENT-DEMANGE Bernard 1594 F SenM IDF = 96B – 54N =150B -113N – 72B = 95N -153B =143N +136B +140N =117B 41 1533
120 GOUAIT Raymond 1627 F VetM MAR – 24N -129B -151N -117B +145N = 98B +154N -105B -125N +131B +142N 39½ 1492
121 MARNI-SANDID Tarik 1735 F SenM MPY + 40B = 41N – 45B – 37N + 99B = 77B +106N – 57N – 34B 4 54½ 1596
122 VAN EECKHOUT Guy 1639 F VetM AQU – 50N +151B – 67N +125B + 44B = 43N – 8N – 46B -110N = 89B – 97N 4 53½ 1529
123 GANIER Philippe 1539 F SenM PRO – 29N +137B +104B +103N – 27B – 87N + 35B – 59N – 36B 4 52½ 1637
124 JERSIER Jean-Louis 1650 N SenM GUA +105N = 20B – 28N – 46B -109N +129B – 78N +125B =115N – 94B – 89N 4 51 1490
125 LARGY Theo 1554 F PupM PRO + 35B -157B – 25N -122N + 63B – 34N =118B -124N +120B = 96N -104B 4 50½ 1577
126 CHARRUYER Baptiste 1566 F SenM MPY – 53N – 35N +137B +133B =102N = 56B = 82N – 45B – 79N -106B =135N 4 50½ 1564
127 LARUE Daniel 1612 F SenM IDF – 2N = 98B =105N =147B -110N +154B =109N +113B – 60N – 62B -103N 4 49½ 1487
128 MARSAC Hugo 1709 F SenM IDF + 46N – 78B +112N – 18B + 64N – 55B – 80N + 94B 4 49¼ 1600
129 GAUVIN Etienne 1517 F SenM BNO – 69B +120N – 82B +100N – 14B -124N -104B +158N – 92B +150N – 96B 4 47 1557
130 BOEUF Jean-Julien 1515 F SenM LYO – 47N – 83B – 68N EXE -100B +136N – 90B +145B – 94N -132N +150B 4 47 1484
131 PEDARRIEU Gerard 1502 F SenM AQU – 85N EXE – 34B – 68N +143B -101N – 99B +142B – 62N -120N +151B 4 47 1467
132 COURREUR Alexandre 1555 F SenM IDF – 1N =102N -118B =158B -133N =105B -135N +159B =103N +130B – 91N 4 46 1549
133 BREBANT Eric 1666 F SenM PIC = 95B – 30N = 92B -126N +132B =139N – 74B +138N – 66B =117N – 99B 4 45½ 1464
134 NOUHAUD Laurent 1730 F SenM PDL + 61N = 6B + 55N + 29B = 51N < 18B 4 44¾ 1898
135 FEY Werner 1709 F VetM NPC +116B =101N – 65B – 79N – 97B -115N +132B -139N -117B +138N =126B 4 43½ 1481
136 MORETTI Jean-Paul 1702 F VetM CVL – 84N = 46B -149N -110B =155N -130B -105N +144B -119N +148N +147B 4 40½ 1444
137 BACHKAT Ali 1654 F SenM MPY -107B -123N -126N -106B -153B -143N +152B +156N +148B +147N – 95B 4 36 1462
138 FINKEL Anne-Sophie 1525 F CadF MPY – 23B – 37N +106N = 83B – 41N +159B – 61N -133B -118N -135B +154N 49½ 1506
139 BONHOMME Christian 1570 F VetM BRE – 52N – 70B +146N -114B +105N =133B – 45N +135B – 82N -102B -118N 48 1524
140 GUILLEMOT Felix 1518 F SenM IDF +146N – 88B – 49N – 80B -106N +142B +103N – 77B – 97N -119B =145N 47 1483
141 YUAN Beline 1508 F PouF IDF – 6N – 32B = 99N +152B +159N – 38B + 83N 43¾ 1620
142 FLORENCE Gerard 1573 F SenM CVL – 39B – 57N -114N -146B EXE -140N +144B -131N =143B +152N -120B 43½ 1430
143 CHAT Eric 1728 F SenM IDF = 80N – 79B -154N – 93B -131N +137B – 98N =119B =142N +153B -113N 40 1427
144 CHAIX Gerard 1512 F VetM CVL – 82B +145N – 14B – 77N -116B -142N -136N +156B +155N =152B 39¾ 1490
145 MAURON Regis 1618 F VetM IDF – 41N -144B -148N – 72B -120B +152N +156B -130N +155B – 95N =140B 38 1408
146 DUPLAN Emmanuel 1661 F SenM LAN -140B -111N -139B +142N +148B +117N = 66B 33 1552
147 GOLDSZTEJN Gerard 1534 F VetM PRO +104B – 33N – 42B =127N =101B + 90N – 34B – 69N – 83N -137B -136N 3 50½ 1486
148 BARTHERE Gilles 1540 F VetM IDF – 33B – 17N +145B – 40N -146N – 63B -158N +154B -137N -136B +155B 3 47½ 1469
149 BASSINI Emile 1569 F PouM IDF – 25B =118N +136B – 44N – 38B = 99N +150B – 35N 3 46¼ 1595
150 MOSTEFAI Malik 1748 F SenM IDF =159N – 55B =119N +112B – 26N – 80B -149N +151B – 98N -129B -130N 3 44½ 1408
151 TESTARD Michel 1548 F SenM LAN – 4B -122N +120B – 90N -104B +156N – 69B -150N >158B -103B -131N 3 44 1395
152 KOLLAR Romain 1587 F PupM PDL – 22B – 58N =153B -141N -115B -145B -137N EXE +154N -142B =144N 3 43 1356
153 GRATIEN Joel 1503 F VetM MAR – 49N – 64B =152N – 99B +137N – 83B +119N -100B -108B -143N 44½ 1432
154 CHAYBANI Bahram 1590 N SenM BRG – 76B = 81N +143B – 56N – 35B -127N -120B -148N -152B +156N -138B 42½ 1411
155 FONTAINE Willy 1510 F SenM REU – 14B – 75N = 93B – 97N =136B >158N – 47N – 64B -145N -144B -148N 2 47 1241
156 PORTE Jacques 1513 F VetM PRO – 56N +106B – 85N – 64B -112N -151B -145N -137B -144N -154B EXE 2 43½ 1237
157 LAGACHE Yves 1678 F SenM IDF +117B +125N – 3B – 7N -111B – 93N 2 42¾ 1467
158 PASCANU Vasile 1699 E SenM PRO =115B -108N -107B =132N -117N <155B +148B -129B <151N 2 34½ 1386
159 TOUNSI Tewfik 1633 F SenM LAN =150B – 10N – 86B +115N -141B -138N – 95B -132N 40¾ 1332
160 CALVO Anthony 1697 F JunM LAN 0 24¾ 0

nois/Id/28618/28618&Action=Ga

Bravo Yohan!

T3

Championnat de France 2014 – Open D
Classement après la ronde 11
Pl Nom Elo Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf
1 PRUDENT Sylvio 1469 F BenM MAR Arsenal 9 69 1666
2 ULLES Jean-Clement 1473 F MinM LAN Club d’Echecs de Ganges 9 69 1665
3 CESAIRE-HIERSO Florian 1438 F BenM MAR Arsenal 67½ 1564
4 DUPONT Jonathan 1442 F CadM IDF L’Echiquéenne de Survilliers 65 1572
5 THEALET Jeremie 1399 E JunM PRO Marseille Echecs 8 66 1593
6 GOURBIERE Yohan 1341 F PupM LAN Echecs en Têt 8 65½ 1627
7 TIN Romain 1417 F MinM MAR Le Roi Saléen 8 65 1538
8 CHARBONNEL Christophe 1183 F PouM LOR Vandoeuvre-Echecs 8 61 1584
9 VAN HERK Albert 1424 F VetM LAN Club d’Echecs d’Uzès 8 60 1551
10 DJIAN Lenny 1431 F PupM CAZ C.E.M.C. Monaco 66 1479
11 IMPERIALI Joris 1199 E MinM LYO Echiquier du Roannais 65½ 1574
12 NGUYEN Thao Nhi 1261 F PouF CAZ La Tour Hyéroise 63 1579
13 MATA Maria 1473 F MinF AQU Cote Basque Echecs 61½ 1483
14 VOSKRESENSKIY Denis 1435 F BenM CAZ Nice Alekhine 60½ 1469
15 KING Swann 1488 F PupM IDF GIF-CC2-Echecs 59 1487
16 SOW Aliou Bocar 1425 F SenM ALS C.E. Strasbourg 59 1437
17 AUBERT Elea 1189 F PupF DSA Grenoble Bayard Echecs 55½ 1538
18 AUBERT Estee 1497 F PupF DSA Grenoble Bayard Echecs 55½ 1476
19 VARAS Leonides 1482 F SenM PRO Echecs Loisirs Orangeois 50½ 1452
20 ACHARD-ROZAN Celian 1341 F PouM PRO Echiquier Haut Alpin de Gap 7 66 1542
21 BRIANCON Jean-Philippe 1490 N SenM LYO Echiquier du Roannais 7 64½ 1460
22 BELLAHCENE Mohamed Adam 1283 F PupM ALS Bischwiller 7 59½ 1526
23 MILROY Melena 1361 F BenF IDF L’Echiquéenne de Survilliers 7 58 1523
24 VIERS Alexandre 1382 F BenM LIM LEC Echiquier Limousin 7 57½ 1510
25 DEGEORGES Hugo 1399 F MinM PRO Echiquier Orangeois 7 57 1449
26 QUELENNEC Alain 1403 F SenM LAN Lattes-Echecs 7 56 1411
27 LAURENT Ekaterina 1150 N PupF CVL Club d’Echecs de Bourges 7 55 1491
28 AUMONT Tom 1427 F BenM PDL La Cavale du Fou 7 53 1449
29 REBOUL Lou-Orphe 1388 F PupM LYO Echecs Club Oullins 66 1506
30 COSSUTTA Nello 1468 F VetM PIC Petite „A” – Château-Thierry 64½ 1437
31 ZODROS Denis 1409 F SenM IDF Echiquier de Cergy 62 1350
32 ZELLER Thomas 1359 F BenM IDF Arcueil Chessland 61½ 1478
33 FISCHER Thorange 1386 F PupM IDF Tremblay en France 60½ 1418
34 ROMAN Sylvian 1352 F VetM PRO Cercle d’Echecs Aubagnais 59 1486
35 HADJOPOULOS Gregory 1438 F SenM LAN Club d’Echecs d’Uzès 58 1400
36 BLONDEL Jean-Michel 1469 F SenM HNO Orcher la Tour 57½ 1386
37 GAC Jean-Luc 1476 F VetM BRE Echiquier de l’ABC Pays de Vannes 57 1400
38 LEFORT Guillaume 1204 F BenM IDF I.D.E.E 54 1435
39 BELLAHCENE Sofia 1214 F PouF ALS Bischwiller 51 1415
40 PERRIN Sophie 1472 F BenF FRC Tour Prends Garde! Besancon 6 65½ 1414
41 MOHIT-RODRIGUEZ Dario 1442 F MinM LOR Echec et Mat Forbach 6 62 1369
42 BELLUIRE Beatrice 1472 F BenF LAN Echiquier Carcassonnais 6 61 1420
43 D’EURVEILLER Marie-Claire 1406 F SenF ALS FFCI Hoenheim 6 59½ 1297
44 JUFFIN Dominique 1492 F SenF AUV Tour Noire Huriel 6 59 1365
45 MUZZARELLI Hogan 1429 F PupM LAN Echecs Club Montpellier 6 58½ 1333
46 NEZOSI Christophe 1434 F SenM LOR Vandoeuvre-Echecs 6 58 1291
47 HAZARABEDIAN Guy 1363 F VetM CRS Balagna Chess Club 6 57½ 1396
48 JOLY Audrey 1464 F BenF IDF L’Echiquéenne de Survilliers 6 57 1373
49 FAILLAT Alois 1479 F MinM PRO Salon Nostradamus 6 56 1438
50 PATALANO Jade 1256 F PupF ALS Colmar Echecs

136 jucatori

FELICITATIONS YOHAN!!!

DSC_0140-47

http://www.echecs.asso.fr/FicheTournoi.aspx?Ref=33226
http://www.echecs.asso.fr/ResultatNew.aspx?URL=Tournois/Id/33226/33226&Action=Berger

diagrama

3 petits champions  BRAVO la famille Gourbiere!

3 petits champions

Felicitations Laure Anne!      L A

LA 1

Bravo Mathilde! et succes au championnat jeunes!

photo echecs

Gap

Felicitari Cosmin!

Cosmin

Titouan et Hugo Apap, la guerre fraticide.

VERGEZE-71

Hugo (la dreapta) si-a luat zborul ca o racheta si la recentele campionate de sub 16 ani Franta(Pau) a ratat podiumul in ultima runda.Tocmai a castigat Campionatul provinciei Gard intr-un turneu inchis cu Elo -2200 unde a zdrobit concurenta realizand 5.5p din 6!!!

BRAVOOO HUGO!

CAMPIONATUL FRANTEI DE JUNIORI PAU 2015!

anul asta se poarta argint 🙂

2015-05-05 medaliatii

medalie de argint si centura neagra

centura neagra

Felicitations a tous! et… a +

intre 2 campioni

BRAVO COLYA!!!

^991C3AF359AF4192468B1F5793C0A39E74DCEC33178CC6B107^pimgpsh_fullsize_distr

clasament

BRONZ pentru Bogdan! la

European Union Youth Championship – U12

http://chess-results.com/tnr178663.aspx?lan=27&art=1&rd=9&turdet=YES&wi=984

FELICITARI!!!

Bogdan

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele sex FED ELO Pct.  TB1  TB2  TB3
1 1 WFM Salimova Nurgyul w BUL 2143 7.5 1733 42.0 45.0
2 6 Gucaga Augustas LTU 1781 7.0 1770 45.0 49.5
3 3 David Bogdan-Emanuel ROU 1922 6.0 1792 45.0 49.0
4 7 Pedoson Georg Aleksander EST 1748 6.0 1777 44.5 49.0
5 23 Redzisz Michal POL 1476 6.0 1761 41.0 44.5
6 11 Morozli Grigorijs LAT 1652 5.5 1717 38.5 41.0
7 24 Vanduyfhuys Daria w BEL 1468 5.5 1663 37.5 41.0
8 5 Mica Marek CZE 1795 5.5 1590 36.0 38.5
9 2 Leszko Bence HUN 1968 5.0 1753 45.5 49.0
10 4 Jazdanovs Aleksandrs LAT 1889 5.0 1733 43.0 47.0
11 15 Jarocka Liwia w POL 1606 5.0 1691 43.0 46.0
12 14 Skurniak Szymon POL 1608 5.0 1645 39.5 41.5
13 12 Slaba Andrea w SVK 1648 4.5 1716 41.5 44.5
14 9 Koubova Anna Marie w CZE 1691 4.5 1690 41.5 44.5
15 19 Taragelova Martina w SVK 1544 4.5 1622 38.0 41.0
16 21 Steiniger Florian SVK 1510 4.5 1611 36.0 38.5
17 22 Nicoara David-Cristian ROU 1490 4.5 1488 33.0 35.0
18 13 Tomasi Elise w FRA 1632 4.0 1678 34.0 37.0
19 18 Krejcok Tobias CZE 1561 4.0 1658 40.0 43.0
20 10 Sabiani Chjara w FRA 1660 4.0 1562 36.0 39.0
21 8 Juhasz Judit w HUN 1733 4.0 1525 33.0 36.0
22 25 Jirousek Jan CZE 1398 4.0 1505 31.5 33.5
23 16 Khamenya Vitalia w GER 1584 3.5 1703 41.0 43.0
24 17 Olariu Luca-Stefan ROU 1565 3.5 1633 37.5 40.0
25 20 Lupascu Diana-Elena w ROU 1511 3.0 1604 33.5 35.5
26 30 Bondarevskaja Emilin w EST 1137 3.0 1513 34.5 36.5
27 27 Bitkova Jelizaveta w EST 1304 3.0 1437 29.5 31.5
28 28 Trzaskowska Hanna w POL 1192 3.0 1426 29.0 31.0
29 26 Maciulaityte Barbora w LTU 1314 2.5 1461 31.0 33.0
30 29 Ullrich Agata w POL 1162 2.0 1425 29.0 31.5

Bravo Yohan!!

^9996413A08502FC31629D02E8C96D01DFFE96CF0F249AD67E3^pimgpsh_fullsize_distr

1

Felicitations Timothee!

^2EF64F97A64A6E027D683584E791698C32C7566E40B84E962E^pimgpsh_fullsize_distr

Untitled

Bravo les Gourbieres! 🙂  🙂 🙂

champions departamentals

WCM Mathilde Chung, Champion of Monaco 2016 (women)

Monaco2016_1

Standings:
1 MF Pierre Villegas 6 points sur 7 !! 26.5 Tr
2 GM David Marciano 6 pts 26 Tr
3 GM Algimantas Butnorius 4.5 (26)
4 Karl Ribbegren 4.5 (27)
5 GM Igor Efimov 4 (28)
6 Jean François Nelis 4 (27)
7 Hugo Apap 4 ((26)
8 Wcm Mathilde Chung 4 (26)
9 IM Igor Berezovsky 4 (25.5)
10 FM Patrick Van hoolandt 4 (24)
11 Kenia Jose Pollanco 4 (23.5)
12 wfm Noela Joyce Lomandong 3.5

FELICITATIONS Mathilde!

BRAVO   Youssef !!!

L’organisateur et créateur du marathon international de blitz de Rabat est champion de blitz du mois à Paris : avec une performance à2748 Elo !!!

Plus fort que la grand maître pyromane ShirOv, son dernier invité. 🙂

http://canalsaintmartin.blogspot.ro/2016/03/youssef-iraqui-joueur-du-mois.html?m=1

20160306_170934_resized

Il gagne directement sa place en finale du Trophée Blitz fédéral , qui se déroulera en juin à Port Marly. Bonne chance!

Felicitations pour la championne de France cadette 2016, Mathilde Chung!

Mathilde_Chung

BRAVO  rising star COLYA!

http://www.echecs.asso.fr/Resultats.aspx?URL=Tournois/Id/37625/37625&Action=Ga

1

http://www.echecs.asso.fr/Resultats.aspx?URL=Tournois/Id/35855/35855&Action=Ga

2

Felicitations Colya et Caroline!!!

caro

Bravo Timothee et Yohan Gourbiere !

timothe

Marie-Sarah s’est bien débrouillée lors du championnat de Dordogne jeunes: elle était la plus jeune participante du tournoi des « joueurs confirmés » et elle a perdu sa dernière partie à la table 1!

3,5/5

Elle est donc qualifiée pour le championnat d’Aquitaine.  BRAVO et succes pour la suite!!!

ms-2

 

Anunțuri

2 comentarii

  1. multumim pentru aprecieri…… iar determinarea .a invatat-o de la dumneavoastra
    noi trebui sa -i multumim lui Dumnezeu ca am cunoscut un un om atat de special ca dumneavoastra si ,pe care ne dorim sa-l avem mereu alaturi chiar daca ne despart sute de km
    Mihai e plecat la semifinale la Caciulata si speram sa se califice
    PS Mosul a trecut pe la noi si a lasat un dar pt dumneavoastra …


  2. o experienta sahista frumoasa la Timisoara unde s-au invatat multe lucruri ,unde s-au legat prietenii ,unde am intalnit oameni „faini”si unde cei 4 magnifici Anand ,Matilde ,Florin ,Mihai ne-au adus aminte de inocenta copilariei cu bataia cu apa de la strad dar si de dupa …………



Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: